Transfer Etiket

Transfer Etiket

Transfer etiket, “etiketsiz etiketler” olarak da bilinir. Transfer baskı, özel kağıt üzerine tatbik edilen boyanın diğer materyaller üstüne ısı ve basınç ile görsel veya boyanın transfer edilmesi yöntemidir.  En iyi renk kalitesi alınan tekniktir.

Kumaşla gerilirler, dokunulduğunda yumuşaktırlar ve cildi kaşındırmazlar. Transfer baskı etiket veya ısı transferi, görüntüyü giysinin kendisine kopyalamak için basılı bir görüntünün alınması ve görüntünün doğrudan giysiye sabitlenmesi yöntemidir. Tipik olarak, bu teknoloji tişörtleri özelleştirmek için ve son zamanlarda “etiketsiz” etiketlerin uygulanması için kullanılmıştır. Isı transfer etiket süreci tasarımın basılı yüzeyin alt katmanlarına gömülmesini sağladığından, tasarım giysinin ömrü boyunca dayanmaktadır.

Transfer baskı her türlü bay ve bayan giyiminden, iç çamaşırına ve plaj kıyafetlerine kadar sayısız tekstil ürününde kullanılabilir. Promosyon sektöründe ise en çok şapka, tişört ve şemsiye’ye transfer baskı uygulanmaktadır.
Doğal elyaf sublime özelliği gösteren boyar maddeyi almaz. Transfer baskıda verim açısından poliester pamuk karışımlarında pamuk oranı % 30’un altında olmalıdır.

×